fot. Lucy Konecka

Katarzyna Michałowska ze Stacji Zmiana, zaprosiła mnie jakiś czas temu, abyśmy porozmawiali o zmianach w życiu i odkrywaniu potencjału. Zamieszczam rozmowę oraz to co Kasia napisała:

Z Ireneuszem Osińskim rozmawiam o tym, że nie da rady nauczyć się życia z książki, o tym jak odkrywać i rozwijać swoje talenty, podejmować wyzwania i uwolnić swój potencjał.
Ponieważ Ireneusz jest psychologiem i producentem filmowym, mówi szczerze o swojej drodze życia, sukcesach i porażkach, jak odkrył, że może robić to, co robi i czuć się z tym szczęśliwy.
Jeśli chcesz się czuć bezpiecznie i dążysz do stabilizacji, nie słuchaj tej rozmowy, bo Ireneusz Osiński wyciągnie cię ze strefu komfortu. Irek uważa, że mało ludzi wykorzystuje swoje diamentowe pole, bo niewielu odkryło swój potencjał. Mówi, że wielu wspina się po szczeblach kompetencyjnej drabiny, która jest przystawiona do niewłaściwej ściany. Przestawienie drabiny nie jest proste, bo trzeba zejść na ziemię i przyznać się do realizowania cudzych celów. Często okazuje się, że marnujemy energię, pieniądze i emocje na rozwijanie się w obszarach, w których nie powinniśmy się rozwijać.

Kilka ciekawych myśli z naszej rozmowy:
Tylko w strefie dyskomfortu jesteśmy w stanie dokonać zmian.
Są dobre i złe nawyki, dobra informacja jest taka, że złe nawyki można zmienić.
Ludzie stawiają zamki kompetencyjne na piasku.
Jeżeli się nie podzielisz, to nie pomnożysz.
Talenty to nie wszystko. Trzeba nauczyć się zdolności wyznaczania i realizacji celów.
Jeśli ludzie mają mentorów w obszarze zawodowym, może mogą mieć mentorów w obszarze rodzinnym?
Warto sobie zadać pytanie: jaką wartość wnoszę do społeczeństwa? Czy w czasie kryzysu mam jakieś przydatne kompetencje?
Bezpieczeństwo i stabilizacja nie istnieje. Życie polega na tym, że człowiek jest albo wolny, albo bezpieczny.
Życie zawsze wystawia rachunek. Jeśli nie dasz nic, to nic nie otrzymasz w zamian. Jeśli dasz coś dobrego, otrzymasz dobro z nawiązką.
Życie jest jak gra komputerowa, wpuszcza nas na wyższy level dopiero wtedy, kiedy pokonamy wszystkie wyzwania na niższym poziomie.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.