Sukcesja to temat, o którym raczej rzadko myślą przedsiębiorcy. Niby mówi się o tym od dawna, jest to temat ważny, ale jak pytam przedsiębiorców, zwłaszcza tych którzy rozpoczynali swój biznes w latach 90tych, czy mają jakąś strategię w tym obszarze… no to raczej nie mają…

Już prawie od trzech lat mamy w polskim porządku prawnym rozwiązanie o tzw. zarządzie sukcesyjnym. Sukcesję i całą związaną z nią strategię najlepiej zaplanować. Ale bywają sytuacje kiedy następuje ona dość spontanicznie i nieoczekiwanie. No i wtedy może być potrzebny zarząd sukcesyjny.

O takich sytuacjach rozmawiam z mec. Antonim Koprowskim, członkiem Kaszubski Związek Pracodawców, założycielem i wieloletnim członkiem zarządu Pomorskiego Klubu Biznesu, prawnikiem, doradcą wielu firm w zakresie prawa inwestycyjnego, transakcji w obrocie nieruchomościami oraz prawa karnego.

W PROGRAMIE:
❖ Zarząd sukcesyjny – co to takiego?
❖ Jakie są korzyści z ustanowienia zarządcy sukcesyjnego?
❖ Co może robić zarządca sukcesyjny – jakie ma uprawnienia?
❖ Kto może być zarządcą sukcesyjnym?
❖ W jaki sposób ustanawia się zarządcę sukcesyjnego? Czy są jakieś terminy, których trzeba przestrzegać?
❖ Jak długo może trwać zarząd sukcesyjny?
❖ Co z umowami o pracę i decyzjami administracyjnym, które uprzednio miał zmarły przedsiębiorca ?

Wersja audio: https://tiny.pl/rvf1w

Link do strony mec. Antoniego Koprowskiego: https://adwokat-koprowski.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
moje archiwalne audycje w Radiu Kontestacja: https://linkd.pl/psmau

#zarządsukcesyjny #biznes #sukcesjawbiznesie


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.