Niestety polskie przedsiębiorstwa dotkliwie odczuwają negatywne skutku rosyjskiej agresji na Ukrainę. Warto przypomnieć, że Polska jest obecnie jednym z największych inwestorów na Ukrainie. Inwestycje te szacowane są już na około 1 miliard dolarów.

Około 6 tysięcy ukraińskich firm powiązanych jest kapitałowo lub osobowo z polskimi inwestorami, a kilkadziesiąt tysięcy polskich spółek handluje z podmiotami z Ukrainy.
W samym tylko 2021 roku obroty handlowe między Polską i Ukrainą przekroczyły 11 mld dolarów.

Zapraszam na kolejną rozmowę z ministrem Adamem Abramowiczem, Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców. Ostatnie spotkanie przed kamerą odbyliśmy na początku lutego 2022 roku, czyli jeszcze przed wojenną zawieruchą u naszych sąsiadów. Po obostrzeniach pandemicznych jest to kolejna sytuacja, która raczej nie pomaga w normalnym funkcjonowaniu polskiego biznesu.

Rozmawiamy m.in. o tym jak wojna na Ukrainie może wpłynąć na losy i kondycję polskich przedsiębiorców i polskiego biznesu.

W PROGRAMIE:
❖ Wojna na Ukrainie versus przyszłość polskich przedsiębiorców?
❖ Czy w związku z napływem uchodźców z Ukrainy rynek pracy w Polsce otrzyma zastrzyk „świeżej krwi”?
❖ Czy Rada Przedsiębiorców, utworzona przy Rzeczniku MiSP, ma plan na przetrwanie i rozwój polskich firm?
❖ Jaką cenę za sytuację pomiędzy Rosją a Ukrainą zapłaci polski transport?
❖ Czy czeka nas fala bankructw firm z sektora MiSP?

Link do strony Biura Rzecznika MiSP: https://rzecznikmsp.gov.pl/

PARTNERZY PROGRAMU:
Bysewo-Kolor http://www.bysewo-kolor.eu/
Pracodawcy Pomorza https://pracodawcypomorza.pl/


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.