BLOG

Drogi czytelniku,

oddaje w Twoje ręce materiały, które stworzyłem aby pomóc Ci w rozwoju Twojego życia zawodowego oraz prywatnego. Zapraszam także do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na poruszane tematy.


Nowy biznesowy kierunek studiów podyplomowych w Sopockiej Szkole Wyższej

10 lipca 2019 w Biznes i relacje

Ruszyła rekrutacja na nowy, biznesowy kierunek rocznych studiów podyplomowych. Studia skierowane są do menadżerów sprzedaży, przedsiębiorców, handlowców, doradców, konsultantów, trenerów, coachów i mentorów biznesowych oraz osób, które chcą poznać i wykorzystać umiejętności efektywnej sprzedaży w rozwoju swojej kariery zawodowej.

Celem studiów jest zapoznanie słuchaczy z najnowszymi trendami oraz nowoczesnymi sposobami zarządzania procesem sprzedażowym, m.in. opartym na budowaniu długotrwałych i głębokich relacji z klientami.

Obecnie najlepsi menadżerowie stawiają w procesie sprzedażowym właśnie na relacje. Twierdzą, że to właśnie relacje w naszych czasach są ważniejsze niż kiedykolwiek. Sukces bazujący na umiejętności budowania sieci trwałych kontaktów wewnętrznych i zewnętrznych, zwany często NETWORKINGIEM, prowadzi do bardzo szybkiego i trwałego wzrostu ilości dobrych i lojalnych klientów.

Z networkingiem jest trochę tak jak z Yeti. Każdy o nim słyszał, ale mało kto tak naprawdę go widział. Na tych studiach słuchacze będą mieli okazję uczyć się od najlepszych praktyków networkingu w Polsce, którzy nie tylko o networkingu mówią (bo o nim np. trochę poczytali… jak to w przypadku wielu samozwańczych ekspertów bywa), ale zjedli na nim zęby w praktyce!

Niebawem więcej informacji na temat tego kierunku. Na razie link do strony: TUTAJ

Partnerem studiów jest nasza Fundacja na Rzecz Rozwoju Talentów.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

EDYFIKACJA, CZYLI POWIEDZ O MNIE INNYM!

7 lipca 2019 w EVENTY BIZNESOWE

Edyfikacja to wg słownika – dobre przedstawienie, ciekawe i pozytywne zarekomendowanie.

Jako ambasador gości (funkcja ta była znana już w starożytności, gdzie osobę taką zwano proksenosem) organizując biznesowe eventy networkingowe, zawsze dbam o to aby wszyscy uczestnicy czuli się dobrze i byli zaopiekowani.

Nie od dziś wiadomo, że w grupie jest łatwiej, niemniej jednak zdarzają się osoby, które na moje eventy przychodzą raczej same. Koronną zasadą, której hołduję od lat jest to, że podczas takiego wydarzenia nikt nie może stać sam. Ten konferencyjny ice breaker, w trakcie którego nieinwazyjnie pomagam pokonywać nieśmiałość i buduję pewność siebie przedstawianych sobie osób ,  rozpoczyna każde spotkanie. To swoiste „mieszanie bez wstrząsania” jest wstępem do wieczoru networkingowego, podczas którego możecie pogłębić zapoczątkowane relacje.

Być może dopiero teraz czytając ten tekst, uświadomisz sobie jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu edyfikacja. Może jest tak, że nawet będąc już na moich eventach, nie zdawałeś sobie sprawy, że przedstawiając Cię innym, byłeś promowany w wyjątkowy sposób. To właśnie dzięki temu, inni mogą dowiedzieć się, w czym pomagasz ludziom – czy to w pracy zawodowej, wolontariacie czy innych dziedzinach swojego życia. Nabycia lekkości i ogłady towarzyskiej można nauczyć się dość szybko, pod warunkiem że ma się odpowiedniego mentora, który pokaże jak to zrobić. Ty też możesz z łatwością zostać lwicą lub lwem salonowym i jeśli tak się stanie, to uwierz mi – jakość Twojego życia diametralnie się zmieni.

Ostatni event był inny niż poprzednie – bo i prelegenci byli wyjątkowi.

Jakie było moje zaskoczenie, kiedy Wojciech Orzechowski – biznesmen, mentor, rentier etc. rozpoczynając swoje wystąpienie postanowił wyedyfikować mnie mówiąc:
– To co zrobiłeś tutaj, wywarło na mnie niesamowite wrażenie,  to wspaniała rzecz (…) bo w każdym biznesie najważniejsza jest wiedza, informacje i kontakty!

Wojtku, niezwykle inspirujące było Twoje przemówienie i dziękuję Ci za to, w jaki sposób powiedziałeś  o swoich wrażeniach i odczuciach. Opowiadając swoją historię z Paryża, gdzie live motivem jak się okazało była polska mentalność,  potwierdziłeś że relacje w biznesie są bezcenne. Można zatem zaoszczędzić kilkaset złotych, a koło nosa przejdzie przez to okazja warta miliony.

Jest to niezwykła nauka dla ludzi, którzy wchodzą w świat biznesu i dzięki takiej historii jak Twoja, mogą uniknąć błędów. Kieruję tę historię również do moich słuchaczy i studentów, którzy byli obecni na tym evencie. Dostaliście najlepsze potwierdzenie  tego, co przekazuję Wam podczas zajęć i  wykładów.
Dziękuję Ci Wojtku za słowa uznania i za przekaz do słuchaczy, aby to co się wydarzyło na tym evencie było początkiem nabywania umiejętności budowania wartościowych relacji i aby uczestnicy nie zaprzepaścili tej wyjątkowej szansy, którą dostali w trakcie wydarzenia.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Życzliwość jest stanem umysłu ludzi sukcesu.

19 czerwca 2019 w Biznes i relacje

Jakiś czas temu dostałem zaproszenie na dwie rosyjskie uczelnie – Uniwersytet Rolniczy w Polessku oraz Instytut Zarządzania w Kaliningradzie. Poproszono mnie abym poprowadził tam prelekcje m.in. na temat relacji w biznesie. Uznałem to za wyróżnienie i z wielką radością zacząłem organizować wizę niezbędną do przekroczenia granicy.
Jakie było moje zaskoczenie, kiedy okazało się, że ubieganie się o wizę naukową do Rosji nie jest wcale takie proste. Pomimo oficjalnego zaproszenia od rektorów tychże uczelni, pierwsze podejście zakończyło się fiaskiem. Wychodzę jednak z założenia, że wszelkie przeciwności dają nowe możliwości.

Po dłuższym czasie i kilku próbach otrzymałem niezbędny dokument.
Razem z zaprzyjaźnioną i nieocenioną tłumaczką Raisą Korycką wyruszyliśmy na wschód.
Droga przebiegała pomyślnie i ku naszemu zdziwieniu granicę udało się przekroczyć w błyskawicznym wręcz tempie.

Jadąc tam, nie do końca wiedziałem czego mogę się spodziewać. Zastanawiałem się jak zostanę odebrany i czy w tak odmiennej kulturze znajdziemy nić porozumienia.
Choć sam kończyłem Rosyjską Akademię Nauk w Moskwie i kultura nie była mi obca, myślałem nad stereotypami, które zrodziły się w naszych narodach przez lata mojej nieobecności w Rosji.

Pierwszym punktem na naszej mapie był Uniwersytet Rolniczy w Polessku, przy którym działa Rosyjsko – Polskie Centrum Kultury, Nauki i Edukacji. Jakie było moje zaskoczenie , kiedy po dotarciu na miejsce, wymianą powitań z władzami uczelni i bardzo życzliwym przyjęciu, wszedłem do auli. Sala pełna była studentów i władz uczelnianych. Region, w którym znajduje się ten Uniwersytet rozwija się w błyskawicznym tempie. Rolnicy z Rosji są jednym z największych importerów zbóż, buraków cukrowych czy warzyw szklarniowych. Obecnie ta gałąź przemysłu jest na szczycie listy, wyprzedzając tym samym przemysł zbrojeniowy.

Życzliwość, otwartość, gościnność i atmosfera oczekiwania bardzo miło mnie zaskoczyły.
Równie miłym akcentem był przygotowany na mój przyjazd plakat ze zdjęciem – cóż mam rzec, w tym momencie opuściły mnie wszystkie, wcześniejsze wątpliwości.

Prelekcja która trwała 1,5 h przerodziła się w żywą i pełną pytań dyskusję. Czułem, że Ci młodzi ludzie, u których dopiero kształtują się umiejętności i poglądy zwrócili uwagę na to, że najważniejsze w biznesie są właśnie relacje. Wiedzą, że dzisiaj nie liczą się tylko dobrej jakości produkty – liczy się drugi człowiek. Bo wszyscy wiemy, że w dobie ogromnej konkurencji, relacje biznesowe są wartością nadrzędną i to one pozwalają odnieść sukces.

Ceniony przeze mnie polski psycholog i przedsiębiorca – Jacek Santorski przytoczył wyniki badań przeprowadzonych wśród przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces. Złotym środkiem okazała się być właśnie życzliwość. Wyjeżdżając z Instytutu Rolnictwa w Polessku miałem przekonanie, że w tych ludziach jest ogromna życzliwość i ciekawość świata w którym przyszło im żyć.

W drodze do Instytutu Zarządzania w Kaliningradzie uśmiech nie schodził mi z twarzy. Wiedziałem, że to musi zakończyć się sukcesem! Wcześniejsze spotkanie dodało mi energii, a piękne podziękowania, które dostałem tylko potwierdziły słuszność mojej obecności.

W Instytucie Zarządzania w Kaliningradzie czekało  mnie kolejne zaskoczenie. Znowu pełna aula – tylko tym razem wraz ze studentami na sali siedzieli przedsiębiorcy, menadżerowie oraz osoby działające w obszarach społecznych.
Byłem szczerze poruszony, ponieważ kolejny raz dostałem potwierdzenie tego, że dla wszystkich ludzi, bez wyjątku relacje są trzonem udanego życia i biznesu.
Spotkanie zostało poświęcone bardzo ważnej kwestii jaką jest szacunek, autorytet oraz jak i gdzie szukać inspiracji. Wśród uczestników była pani profesor, która prowadzi zajęcia z zarządzania. Moje wystąpienie tak bardzo ją zainspirowało, że zaproponowała mi prowadzenie wykładów na temat wyznaczania i realizacji celów.
Gościnność i otwartość tych osób tak bardzo mnie urzekła, że dziś już wiem, że będę tam częstym gościem.

Prawda jest taka, że wszystkie podziały i stereotypy są w naszych głowach. Obawy, które miałem jeszcze kilka godzin wcześniej, na koniec dnia wydały mi się niedorzeczne.
W każdym kraju życzliwość, gościnność, wdzięczność czy skromność oznaczają to samo.
Na każdym ze spotkań czułem, że uczestnicy chcą stąd wynieść jak najwięcej.
Przedsiębiorcy, którzy na co dzień podpisują lukratywne kontrakty, studenci szukający swojej drogi życiowej czy osoby zaangażowane w działania społeczne – wszyscy uśmiechnięci, głodni wiedzy i przede wszystkim szczerze zainteresowani. Myślę, że każde z nich miało inne oczekiwania co do  tych spotkań. Dla mnie najważniejsze jest to, że cele zostały osiągnięte – rozwój, życzliwość, brak podziałów i uważność na drugiego człowieka. To nic nie kosztuje, a sprawia, że serdeczny uścisk dłoni jest zaproszeniem do kolejnego spotkania.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

WYCIĄGAM LUDZI ZE STREFY KOMFORTU – ROZMOWA Z IRENEUSZEM OSIŃSKIM

27 maja 2019 w Biznes i relacje

fot. Lucy Konecka

Katarzyna Michałowska ze Stacji Zmiana, zaprosiła mnie jakiś czas temu, abyśmy porozmawiali o zmianach w życiu i odkrywaniu potencjału. Zamieszczam rozmowę oraz to co Kasia napisała: Czytaj dalej »


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

KLUCZ DO SUKCESU, CZYLI ODPOWIEDNI LUDZIE NA ODPOWIEDNIM MIEJSCU.

20 maja 2019 w Myśleć jak przedsiębiorca

Między słowami firma i pracownik chcielibyśmy postawić znak równości, ponieważ dobrze dobrana kadra równa się świetnie rozwijająca i prosperująca firma. Zatrudnianie najlepszych w branży nie jest rzeczą łatwą. Trzeba wiedzieć gdzie ich szukać, ale trzeba również mieć świadomość, jaki jest wizerunek naszej firmy na rynku pracy i czy jesteśmy atrakcyjni dla tych osób, które chcemy pozyskać.

Rekrutacja w obecnych czasach stawia przed nami zupełnie nowe wyzwania. Pomimo tzw. rynku pracownika, a może właśnie w związku z nim, efektywna rekrutacja jest jedną z największych bolączek przedsiębiorców i menadżerów. 

Co zatem począć? 
Skąd brać dobrych pracowników? 
Jak powinien wyglądać efektywny proces ich pozyskiwania i utrzymywania? 
Jakie wyzwania stawia przed rekruterami obecna sytuacja na rynku pracy? 
Czy firmy stoją przed największym wyzwaniem biznesowym, jakim jest rekrutacja, rozwój i utrzymanie dobrego pracownika? 
Czy tradycyjne metody rekrutacyjne nie są już tak efektywne jak kiedyś? 
Czy może w tym pomóc prawidłowo opracowany, modny ostatnio, Employer Branding? 

O tych bolączkach rozmawiam w Radiu Kontestacja z wieloletnim praktykiem, Dyrektorem Zarządzającym firmy Jobhouse, Leszkiem Kurycynem.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

„SUKCES TO RELACJE” – Business Networking Evening w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni

12 maja 2019 w Biznes i relacje

Nasz kolejny biznesowy event networkingowy zgromadził ponad 130 osób. Chciałbym bardzo podziękować naszym prelegentom: Michał HerokPiotr MajewskiAdrian Kupeć za wspaniałe wystąpienia. Dziękuje naszym Gościom za tak liczne przybycie, Partnerom za nieocenione wsparcie oraz całemu Zespołowi za wytrwałą pracę przy jego realizacji. Kolejne wydarzenie planujemy już pod koniec czerwca.

Zobacz fotorelację z wydarzenia: KLIKNIJ TUTAJ

Strona wydarzenia na FB: TUTAJ


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

PRACOWNIK I PRACODAWCA, CZYLI DWIE STRONY TEGO SAMEGO MEDALU.

17 kwietnia 2019 w Myśleć jak przedsiębiorca

Czy pracownicy i pracodawcy grają do tej samej bramki? Czy mogą stworzyć jedną, zgraną drużynę? Co musiałoby się zdarzyć i jakie warunki muszą spełniać obie strony, aby obszar zawodowy mógł stać się fascynującą przygodą?

O wyzwaniach XXI wieku, m.in. w obszarach HR, rozmawiam w radiu Kontestacja z Michałem Herokiem, doświadczonym przedsiębiorcą, który już od ponad dekady buduje swój biznes zaczynając od działalności gospodarczej dochodząc do spółki akcyjnej, która dynamicznie podbija rynek. Czytaj dalej »


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Zbawienny wyścig szczurów…

10 marca 2019 w Myśleć jak przedsiębiorca

Myślę, że warto przypomnieć, bo jak najbardziej aktualne…

Posłuchaj krótkiej audycji w Radiu Kontestacja: TUTAJ

Dla wielu młodych ludzi praca w korporacji wydaje się często szczytem marzeń. Często widać to po bardzo ważnych i groźnych minach tych, którzy dopiero co wpadli w jej tryby. Na początku sprawiają wrażenie, jakby złapali Pana Boga za nogi. Po jakimś czasie jednak ich miny stają się mniej wyraźne. Nie znaczy to, że praca w korporacji jest zła. Absolutnie nie. Sam przeszedłem taką właśnie, prawie dziesięcioletnią przygodę. Ale warto wiedzieć, po co się tam idzie i jak nie dać się przemielić w jej trybach na miazgę.

fot. Jays Doodles


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Relacja z Business Networking Event vol.2 w Gdyńskim Centrum Filmowym

8 marca 2019 w Biznes i relacje, EVENTY BIZNESOWE

Uśmiech na twarzach uczestników, ożywione rozmowy i cała masa wartościowych kontaktów, to efekt ostatniej edycji wydarzenia „Business Networking Event”, który odbył się 28 lutego w Gdyńskim Centrum Filmowym.

W wydarzeniu tym wzięło udział ponad 250 osób, a wśród nich były takie, z którymi uczestnicy zawsze chcieli się spotkać, ale do tej pory nie mieli takiej możliwości.

Czytaj dalej »


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Bliski, a jednak daleki Wschód? Rozmowa z Agnieszką Klimczak, ekspertem ds. współpracy z Bliskim Wschodem i Afryką Północną.

6 marca 2019 w Myśleć jak przedsiębiorca

Po roku od poprzedniej audycji, spotkałem się raz jeszcze z Agnieszką Klimczak, Pełnomocnikiem Zarządu Pracodawców Pomorza ds. Relacji z Bliskim Wschodem i Afryką Północną, aby zapytać czy coś się zmieniło w podejściu polskich przedsiębiorców do współpracy i możliwości, jakie może dać biznes z krajami arabskimi. Aż szkoda, że mogąc zagospodarować tak wyjątkowe okazje, nie potrafimy lub nie chcemy podjąć tego wyzwania…

Posłuchajcie jak ocenia możliwości, które cały czas czekają na polskich przedsiębiorców oraz co tak naprawdę stoi na przeszkodzie w ich realizacji. Będziecie zdziwieni.

Posłuchaj: http://www.kontestacja.com/audycja-agnieszka-klimczak,5549


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

BUSINESS NETWORKING EVENT vol.2 w Gdyńskim Centrum Filmowym

17 lutego 2019 w Biznes i relacje

Zapraszam na kolejną edycję największego wydarzenia networkingowego na Wybrzeżu!

Tym razem spotykamy się wieczorem w Gdyńskim Centrum Filmowym.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Sukcesja – problem czy wyzwanie?

13 lutego 2019 w Myśleć jak przedsiębiorca

Gdyby złota rybka spełniała życzenia większość z nas byłaby bogata. No, bo kto z nas nie chciałby przejąć prężnie rozwijającego się rodzinnego biznesu, który generuje zyski, daje poczucie bezpieczeństwa finansowego, a przede wszystkim pomaga pożegnać się na zawsze ze znienawidzonym etatem.

Czytaj dalej »


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

JAK WYKORZYSTAĆ JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH SEKRETÓW LUDZKOŚCI?

19 stycznia 2019 w Myśleć jak przedsiębiorca

 

Ktoś powiedział kiedyś, że gdy zmierzasz na szczyt nie narzekaj, że jest ci ciężko.

Jednym z największych wyzwań młodego pokolenia, jest nauka umiejętności pokonywania życiowych przeciwności. To właśnie dzięki nim możemy nabrać hartu ducha, któremu niestraszne są wszelkie zapaści i kryzysy.

Są jednak pewne umiejętności, dzięki którym można skrócić drogę do upragnionego sukcesu. Między innymi właśnie o tym rozmawiam w Radiu Kontestacja z doświadczonym przedsiębiorcą, właścicielem Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, Janem Zacharewiczem.

Posłuchaj: KLIKNIJ TUTAJ


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

JAK STAĆ SIĘ KOBIETĄ SUKCESU?

9 grudnia 2018 w Myśleć jak przedsiębiorca

Jaką drogę należy przejść, co poświęcić i co przeżyć, aby czuć się spełnioną będąc kobietą? Zarówno w obszarze zawodowym jak i osobistym? Czy biznes i kariera są obszarami, w których kobiety mają trudniej niż mężczyźni? Jaki wpływ ma działalność społeczna na rozwój osobisty i poczucie szczęścia?

Obejrzyj: KLIKNIJ TUTAJ

Czytaj dalej »


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

SUKCES, SŁAWA CZY PIENIĄDZE?

12 listopada 2018 w Dilerzy Biznesu

Jim Carrey, aktor który niepodważalnie osiągnął sukces, sławę i pieniądze, powiedział kiedyś, że chciałby, aby każdy człowiek miał szansę kiedyś stać się sławnym i bogatym oraz żeby kupił wszystko o czym marzył – bo tylko w ten sposób zrozumie, że nie taki jest cel życia.

Ten cytat stał się inspiracją do kolejnej zażartej dyskusji pomiędzy Dilerami Biznesu.

Posłuchaj: https://tiny.pl/g3p47 i weź udział w dyskusji!

 


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

BYĆ CZY NIE BYĆ NA LINKEDIN? OTO JEST PYTANIE.

12 października 2018 w Biznes

 

 

Przy coraz bardziej okrajanych zasięgach w wielu popularnych social mediach, do gry wchodzą inne portale społecznościowe. Większość z nich zalewana jest jednak przez śmieciowe i mało profesjonalne informacje. Ale istnieje medium, które zyskuje coraz większą popularność wśród przedsiębiorców i specjalistów różnych branż. O nim właśnie rozmawiam w Radiu Kontestacja z Dawidem Piwowarczykiem, prawnikiem, ekonomistą i jednym z najbardziej popularnych Polaków na LinkedIn’ie.

Posłuchaj audycji: https://tiny.pl/g3qdn

Odwiedźcie Dawida na LinkedIn’nie: https://tiny.pl/g3qdk


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Prosty sposób na miliony – rozmowa ze Zbigniewem Nowakiem

5 października 2018 w Myśleć jak przedsiębiorca

Sposób na wielki sukces życiowy, zawodowy, finansowy itp. jest znany od wieków. Jest prosty lecz nie łatwy. Jest również mało atrakcyjny dla pokolenia łaknącego szybkich efektów. Ten sposób połączony z bardzo modnym ostatnio tematem zwinności biznesowej może dać niewiarygodne wręcz efekty.

Czytaj dalej »


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

W jaki sposób inwestować w nieruchomości, aby osiągnąć niezależność finansową?

24 września 2018 w Biznes

Myślę, że warto przypomnieć rozmowę, którą przeprowadziłem trzy lata temu ze Sławkiem Muturi, jednym z najważniejszych inwestorów w nieruchomości w Polsce.

http://www.majewskibc.pl/blog/piotr/slawekmuturi01

Czytaj dalej »


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Psychologia sprzedaży – nowy kierunek w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku

17 września 2018 w Biznes i relacje

https://www.wsb.pl/gdansk/kandydaci/studia-podyplomowe/kierunki/psychologia-sprzedazy

Moi Drodzy, to juz ostatni moment aby zapisać się na podyplomowe studia „Psychologia sprzedaży” w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. 
To już ostatnie miejsca! 
Zobacz program studiów. 
Wykładowcami są tylko PRAKTYCY!


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.

Radio Gdańsk audycja „Ludzie i pieniądze” – porażający raport demograficzny!

13 sierpnia 2018 w Biznes

Rozmawialiśmy dzisiaj w Radiu Gdańsk o porażającym raporcie demograficznym i o tym, czy Polska nadal jest atrakcyjna dla inwestorów.

Posłuchaj:  https://tiny.pl/gbm32

Gośćmi Artura Kiełbasińskiego w audycji Ludzie i Pieniądze byli: Jacek Jędrzejczak – Mediacon oraz Ireneusz Osiński – Pracodawcy Pomorza.  Czytaj dalej »


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.