W poszukiwaniu najbardziej efektywnych rozwiązań procesów zarządzania w organizacjach, od jakiegoś czasu sporo mówi się o tzw. płaskich strukturach.

Prof. Dariusz Jemielniak, w książce „Klasyka teorii zarządzania”, opisuje strukturę organizacyjną płaską jako strukturę organizacyjną o małej liczbie szczebli zarządzania, powodującą zwiększenie zakresu obowiązków menedżerów.

Taki układ wymaga od nich większej elastyczności i odpowiedzialności. Utrudnia bezpośredni nadzór nad pracą, przynajmniej w sformalizowany sposób, ale umożliwia jednocześnie szybki i mało zniekształcony przepływ informacji.

Z Jacek Jędrzejczak, przedsiębiorcą, właścicielem firmy doradczej, wykładowcą akademickim oraz autorem wielu inspirujących książek z obszaru zarządzania, rozmawiamy o zasadności wprowadzania takich struktur oraz korzyściach i zagrożeniach z tym związanych.

Polecam publikację Jacka Jędrzejczaka na temat tego jak opisać stanowiska pracy również w płaskiej strukturze. https://ridero.eu/pl/books/opis_stanowisk_pracy/

OBEJRZYJ: KLIKNIJ TUTAJ lub w zdjęcie.

Zobacz również:
Moje audycje w radiu Kontestacja: https://linkd.pl/rfmf
Cykl programów TV „Myśleć jak przedsiębiorca”: https://linkd.pl/rfpm


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.