Czy kryzys może być katalizatorem pozytywnej zmiany?

Twarde trzymanie się utartych schematów i podążanie ciągle tą samą drogą, czy stosowanie tych samych rozwiązań, może być w dobie nadchodzącego kryzysu zgubne. Doświadcza tego właśnie teraz wielu menadżerów i przedsiębiorców, którzy jeszcze do niedawna dążyli do tzw. stabilizacji.

A jak mawiał Jan Sztaudynger: „Stabilizacja motylka to szpilka”. Isnieje oczywiście jedna sytuacja, w której człowiek jest wyjątkowo dobrze ustabilizowany – 6 stóp pod ziemią. Pełna stabilizacja!

Jedna z moich znajomych powiedziała nawet, że widzi wokół siebie wielu martwych ludzi, krzątających się wokół mało istotnych spraw. „Oni już są martwi, dopiero potem włoży się ich do trumny” – twierdzi.

Może jednak nie jest aż tak źle? Może następuje już przebudzenie i świadomość konieczności nabycia lub wyzwolenia elastyczności zarówno w myśleniu jak i działaniu.

O kryzysach, zmianie i elastyczności, rozmawiam w kolejnym odcinku programu „Myśleć jak przedsiębiorca” z Aleksandra Pogorzelska psychologiem biznesu, wykładowcą akademickim, działaczką społeczną oraz wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w triatlonie i duatlonie.

Obejrzyj: KLIKNIJ TUTAJ lub w obrazek.

Partnerzy programu:
Bysewo-Kolor www.bysewo.eu
Pracodawcy Pomorza


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.