Niedawno Forsal.pl donosił, że prezes firmy Pfizer sprzedał 62 proc. posiadanych akcji firmy. Przypadek?..

Natomiast Businessinsider.com.pl podał, że ów Albert Bourla sprzedał 132 508 akcji po cenie 41,94 dol. za sztukę. „Zarobił na tym 5,6 mln dol. – jak wynika z dokumentów Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Najwyższe notowania w ciągu poprzednich 52 tygodni wynosiły 41,99 dol. za akcję. Tym samym prezes Pfizera sprzedał swoje udziały po cenie zbliżonej do maksimum w tym okresie” – podał portal.

O etyce i uczciwości rozmawiam z Mariuszem Sujką, praktykiem w dziedzinie wykrywania oszustw gospodarczych, wykładowcą akademickim, audytorem wewnętrznym z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Był wieloletnim pracownikiem Najwyższej Izby Kontroli, gdzie realizował oraz zarządzał prowadzeniem projektów audytowych w wielu obszarach funkcjonowania sektora publicznego. Oprócz tego współpracował m.in. z Radą standardów audytu wewnętrznego w Orlando na Florydzie oraz Podkomisji INTOSAI ds. kontroli wewnętrznej.

W PROGRAMIE:
► Czym w ogóle jest oszustwo?
► Czy istnieje jeden profil oszusta?
► Dlaczego ludzie są nieuczciwi i popełniają oszustwa?
► Co sprzyja nieuczciwym zachowaniom wśród ludzi?
► Jakie rodzaje oszustw najczęściej występują w organizacji?
► Jak długo trwa proceder oszustwa w organizacji?
► W jaki sposób organizacje chronią się przed oszustami?
► Co to są „czerwone flagi”?
► Jakie słabości organizacji doprowadzają do powstania oszustwa?

Zobacz również:
Moje audycje w radiu Kontestacja: https://tiny.pl/71s87
Cykl programów TV „Myśleć jak przedsiębiorca”: https://tiny.pl/78wkm

Partnerzy programu:

Bysewo-Kolor www.bysewo.eu
Pracodawcy Pomorza

 


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.