W 2017 roku Manfred Kets De Vries, profesor ds. rozwoju przywództwa i zmian organizacyjnych w INSEAD jednej z największych prywatnych szkół zarządzania i biznesu na świecie, napisał, że w wyjątkowej burzy, której obecnie doświadcza nasz świat, musimy wykształcić przywódców z charakterem, ludzi, którzy potrafią radzić sobie w złożonych i trudnych sytuacjach i wykorzystywać swoje siły na rzecz dobra.

Wskazał również na trzy elementarne cechy, które każdy lider powinien w sobie rozwijać: wytrzymałość, odwagę oraz charakter.

We wspomnianym artykule napisał również, że francuski pisarz Victor Hugo powiedział kiedyś, że gdyby wszystkie dzieła literackie świata zostały zniszczone i mógłby uratować tylko jedno, byłaby to Księga Hioba. A historia Hioba to opowieść o tym, jak radzić sobie z przeciwnościami losu, o odwadze i przywództwie jako sile dobra.
W dzisiejszych czasach przywódcy o cechach Hioba, są potrzebni bardziej niż kiedykolwiek. Wielu dzisiejszych liderów biznesowych i politycznych ucieka się do magicznego i życzeniowego myślenia oraz ma złudzenia co do swojej wielkości. Zbyt często, zamiast obserwować moralne, oparte na wartościach wzorowe przywództwo, oglądamy w ich wykonaniu smutny reality show, w którym pojawiają się tylko klauni.

O wartościach, efektywności i różnicach pomiędzy liderem a menedżerem, rozmawiamy w kolejnej audycji z

Piotrem Motylem, przedsiębiorcą rezydującym od wielu lat w Tajlandii.
Posłuchaj: KLIKNIJ TUTAJ lub w zdjęcie.

Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.