Daniel Goleman w swojej sztandarowej książce o inteligencji emocjonalnej wskazał na istnienie trzech rodzajów sieci nieformalnych w organizacji.

• Pierwsza to siatka komunikacji: kto z kim rozmawia.
• Druga to sieć wiedzy fachowej: obejmuje osoby, do których inne zwracają się z prośbą o pomoc. To eksperci. Autorytety w swojej dziedzinie.
• I trzecia – sieć zaufania. To ludzie, których ceni się za dyskrecję. To im bez obawy można zawierzyć swoje sekrety, wątpliwości czy słabości.

Najbardziej skuteczni menedżerowie, zdaniem Golemana, mają liczne i silne powiązania z innymi w ramach wszystkich trzech sieci komunikacji. Warto o to zadbać.

Kolejnym obszarem stanowiącym istotne wyzwanie menedżerskie jest budowanie właściwych relacji z osobami, z którymi menadżerowie pracują. Z Adamem Zalewskim, twórcą marki FUGO, skupiamy się na omówieniu typowych błędów, jakie można popełniać w relacjach z podwładnymi.

OBEJRZYJ: KLIKNIJ TUTAJ lub w zdjęcie.

Zobacz również:
Moje audycje w radiu Kontestacja: https://linkd.pl/rfmf
Cykl programów TV „Myśleć jak przedsiębiorca”: https://linkd.pl/rfpm


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.