Tematyka, którą poruszamy w tym cyklu, skierowana jest m.in. do menadżerów. Zarówno tych, którzy zarządzają własnym biznesem oraz tych, którym biznes w zarządzanie został powierzony.
Coraz częściej firmy wychodzą z biznesem poza granice Polski, a z tym mogą się wiązać różne pułapki.

Z mecenasem Antonim Koprowskim rozmawiamy o zagadnieniach, na jakie powinni zwrócić uwagę menedżerowie firm, gdy zawierają umowy z podmiotem zagranicznym.

Mój gość jest prawnikiem, m.in. absolwentem Szkoły Prawa Amerykańskiego Chicago – Kent School of Law, doradcą wielu firm w zakresie transakcji w obrocie nieruchomościami oraz prawa inwestycyjnego. Jest również specjalistą w zakresie prawa karnego i założycielem oraz wieloletnim członkiem zarządu Pomorskiego Klubu Biznesu.

Link do strony mec. Antoniego Koprowskiego: www.adwokat-koprowski.pl

W PROGRAMIE:
UMOWY MIĘDZYNARODOWE – Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

– kwestia prawa właściwego rządzącego umową (dlaczego warto wskazywać prawo polskie)
– kwestia sądu właściwego (dlaczego warto lub nie warto wskazywać sąd w Polsce jako właściwy do rozstrzygania sporów, który sąd w Polsce wskazywać)
– kwestia języka rządzącego umową (polski czy angielski , a może jeden i drugi, ale który ma mieć pierwszeństwo)
– kwestia zapisu na sąd polubowny (pozytywy i negatywy takiego zapisu, jakie sądy polubowne można wskazać)
– kwestia prawidłowej reprezentacji strony umowy (konsekwencje gdy umowę podpisze osoba niewłaściwie umocowana).

OBEJRZYJ: KLIKNIJ TUTAJ lub w zdjęcie.

Zobacz również:
Moje audycje w radiu Kontestacja: https://linkd.pl/rfmf
Cykl programów TV „Myśleć jak przedsiębiorca”: https://linkd.pl/rfpm


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.