„W codziennym zarządzaniu organizacją i ludźmi, nie pamiętamy, jak wiele ze składowych tych procesów ma swoje źródła w wojskowości i dowodzeniu siłami zbrojnymi. Co ciekawe, niektóre z nich nie zmieniły się od ponad 3000 lat.”

Cytat z artykułu mojego gościa, wieńczy trzy odcinkowy mini cykl dotyczący rozwiązań, które biznes może czerpać od wojska. W tej części rozmawiamy o tym czego biznes NAUCZYŁ się od wojska i czasami nawet nie jest tego świadomy.

„Jeśli ktoś jeszcze myśli, że we współczesnym wojsku wydaje się tylko rozkaz, a żołnierze go wykonują, to się po prostu myli. Konflikty militarne ostatnich czterech dekad (np. Falklandy, Irak, Afganistan), ale również doświadczenia obu wojen światowych, nasuwają jeden podstawowy wniosek: dowódca musi być liderem, a o wartości bojowej decyduje nie tylko sprzęt, ale głównie morale i utożsamiane głównie z armią (choć moim zdaniem niesłusznie) zjawisko esprit de corps. Ale to już osobna historia..”.

Link do książki Jacka Jędrzejczaka: https://www.narzedziahr.com.pl/jak-efektywnie-przeniesc-strategie-firmy-na-strategie-hr

OBEJRZYJ: KLIKNIJ TUTAJ


Zobacz również:
Moje audycje w radiu Kontestacja: https://linkd.pl/rfmf
Cykl programów TV „Myśleć jak przedsiębiorca”: https://linkd.pl/rfpm


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.