Jawność wynagrodzeń, a przynajmniej transparentne widełki wynagrodzeń to temat, który od lat dzieli kandydatów i pracowników oraz pracodawców. Jeszcze do niedawna pensje były silnie strzeżoną tajemnicą. Dziś, przynajmniej teoretycznie, mówi się o nich coraz bardziej otwarcie.

Zastanawialiście się kiedyś, ile zarabia Wasz przyjaciel, kolega, znajomy? I jaka jest relacja pomiędzy Waszymi pensjami?

Kilka lat temu, PayScale przepytał ponad 71 000 osób, by sprawdzić, czy mają nosa do finansowych szacunków. Efekt był miażdżący. Aż 64% z otrzymujących średnią stawkę rynkową uważało, że jest opłacanych poniżej stawki. Podobnie uważało aż 35% otrzymujących wynagrodzenie ponad stawkę rynkową. I to jeden z powodów, dla których transparentna polityka wynagrodzeń zaczęła zyskiwać na znaczeniu. Zamiast podsycać niepewność, a brakiem informacji tylko dokarmiać pracownicze plotki, czy nie lepiej postawić po prostu kawę na ławę?

Z Jackiem Jędrzejczakiem przedsiębiorcą, właścicielem firmy doradczej, wykładowcą akademickim oraz autorem wielu inspirujących książek z obszaru zarządzania rozmawiamy o tym, czy nasza przyszłość to jawność wynagrodzeń.

OBEJRZYJ: KLIKNIJ TUTAJ lub w zdjęcie.

Zobacz również:
Moje audycje w radiu Kontestacja: https://linkd.pl/rfmf
Cykl programów TV „Myśleć jak przedsiębiorca”: https://linkd.pl/rfpm


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.