Każdy menadżer, lider czy przedsiębiorca żyje w 2 obszarach zarządzania pieniędzmi. Zawodowo zarządza pieniędzmi korporacji lub swojej firmy mając do dyspozycji prawnika, księgowego czy dział controllingu.

Gdy wraca do domu z zarządzaniem prywatnymi środkami zostaje sam, ewentualnie z własną intuicją, partnerem, partnerką i raz na jakiś czas poleconym „doradcą finansowym”, który przeważnie chce „zaaplikować” kolejne ubezpieczenia, kredyty czy plany oszczędnościowe…

Z Krzysztofem Maszotą przedsiębiorcą, ekonomistą, autorem książki „Edukacja finansowa w praktyce”, rozmawiamy o pieniądzach. Ale nie o tym jak je zarabiać, lecz jak nimi zarządzać oraz o tym czy decyzje finansowe podejmowane w gospodarstwie domowym wynikają z wiedzy i planu, czy może kierowane są emocjami, brakiem czasu lub/i presją doradcy?

Książka „Edukacja finansowa w praktyce”, podsumowuje 12 lat doświadczenia w biznesie i tworzenia wymarzonego stylu życia. Od początku swojej ścieżki zawodowej mój gość oddał się pasji edukacji finansowej. Stworzył z tego misję pomocy innym, wspierając ich w drodze do niezależności finansowej. Choć sam miał wiele zakrętów biznesowych w swoim życiu, nigdy się nie poddawał. A te momenty dały mu potrzebne doświadczenie i odwagę aby trzymać się jeszcze bardziej swoich celów i marzeń.

Link do książki: https://krzysztofmaszota.pl/edukacjafinansowa/

W PROGRAMIE:
• Czym różni się zarządzanie finansami firmy od tych w budżecie prywatnym?
• Dlaczego tak wielu ludzi nie zna zasad praktycznej edukacji finansowej?
• Na co zwrócić uwagę w analizie budżetu domowego?
• Dlaczego zarabianie pieniędzy to nie to samo co przepływ pieniężny?
• Czym jest niezależność finansowa i jak ją osiągnąć?

OBEJRZYJ: KLIKNIJ TUTAJ lub w zdjęcie.

Zobacz również:
Moje audycje w radiu Kontestacja: https://linkd.pl/rfmf
Cykl programów TV „Myśleć jak przedsiębiorca”: https://linkd.pl/rfpm


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.