W dzisiejszym odcinku gościmy młodego, acz bardzo świadomego menadżera, z doświadczeniem na stanowisku Dyrektora Zarządzającego w dużej firmie, będącej jednym z liderów w swojej branży.

Mój gość pomimo swojego młodego wieku, przeszedł wszystkie szczeble kariery i posiada pewne cenne na stanowisku menadżera predyspozycje, takie jak np. pokora oraz chęć poznawania i podejmowania się rzeczy trudnych. Między innymi te cechy spowodowały, że potrafi dość dobrze zrozumieć modele zarządzania, a w szczególności te dotyczące zarządzania kompetencjami kadry zarządczej.

Zaprosiłem Tomasza Radziwanowskiego jako menadżera reprezentującego tak zwane pokolenie pośrednie, pomiędzy pokoleniem ludzi młodych (do 30 roku życia), a pokoleniem 45+, aby porozmawiać o: „Brutalnej wymianie pokoleniowej w biznesie”.

Jak powszechnie wiadomo te dwa skrajne pokolenia mają bardzo często problem ze wzajemnym porozumieniem. Czasami ma się wrażanie, że rozmawiają różnymi językami.
I jak tu efektywnie zarządzać, mając na pokładzie te dwie skrajnie różne filozofie sukcesu?

W programie próbujemy znaleźć odpowiedzi na pytania:
– Jakie mogą być kluczowe ryzyka w modelach zarządzania w najbliższych latach?
– Jak się do tego mają obecne modele zarządzania, w dużej mierze oparte o zasadę „kija i marchewki”, czasami noszące wręcz znamiona systemów feudalnych?
– Jak uniknąć konsekwencji „Brutalnej wymiany pokoleniowej”?

OBEJRZYJ: KLIKNIJ TUTAJ


Zobacz również:
Moje audycje w radiu Kontestacja: https://linkd.pl/rfmf
Cykl programów TV „Myśleć jak przedsiębiorca”: https://linkd.pl/rfpm


Prosimy o przeczytanie tej informacji zanim klikniesz „Akceptuję” lub zamkniesz to okno. Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Prosimy Cię o zapoznanie się z Polityką Prywatności naszej firmy. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce Prywatności.